Sypialnia jest dla każdego z nas niezwykle ważnym miejscem. To właśnie w niej odpoczywamy i zbieramy siły na kolejny, ciężki dzień. Niemniej jednak zwykle najwięcej uwagi z naszej strony poświęcone jest temu, by nasza sypialnia prezentowała się w sposób zniewalający. Chcemy wykreować w niej atmosferę, która będzie sprzyjała naszemu dobremu samopoczuciu i wprawiała nas w wyjątkowy nastrój. Okazuje się więc, że musimy w pierwszej kolejności zadbać o wygląd łóżka. To właśnie ten mebel jest centralnym punktem każdej sypialni i to od niego zależy wiele, jeśli chodzi o ogólną aranżację wnętrza. Wobec tego musimy skupić się na tym, by znaleźć idealnie dopasowaną pościel. Coraz więcej popularności zdobywa sobie ta, w kolorze szarym. Do jakich wnętrz się więc ona wpasuje?

Szara pościel – jaką sypialnię ona ozdobi?

Komplet szarej pościeli z pewnością nie był naszym priorytetowym wyborem. Zwykle staramy się znajdować barwy dość neutralne i bezpieczne. Wbrew pozorom, szary kolor taki nie jest. W praktyce więc oznacza to, że nie będzie on pasował do każdej sypialni. Najlepsze zestawienie taki komplet pościeli będzie tworzył z sypialnią zaaranżowaną w stylu minimalistycznym, a także w stylu glamour. Oba te style łączy prostota i elegancja. W minimalizmie dodatkowo można wskazać na całkowity brak ozdób i dekoracji, które z kolei są podstawą stylu glamour. Niemniej jednak cechą łączącą oba style aranżacji sypialni są kolory. Dominuje biel, czerń, a także złote lub srebrne akcenty. W takich wnętrzach szara pościel może stanowić niezwykle harmonijne dopasowanie i dopełnienie całości. Warto jednak decydować się na szarą pościel bez dodatkowych wzorów i ozdób, by nie zaburzać spokoju i stonowania.

Czy szarą pościel można dobrać do klasycznej sypialni?

Sypialnia zaaranżowana w stylu klasycznym jest nieco bardziej wymagająca, jeśli chodzi o dobór pościeli. Co prawda, można zdecydować się np. na szarą kołdrę, jednak dopełnieniem powinny być poduszki 70×80 w kolorze ciemnego brązu lub wręcz przeciwnie – jasnego beżu. Pamiętajmy bowiem, że w klasycznej sypialni dominuje głównie drewno, a także jego wszelakie odcienie. Całkowicie szara pościel niestety, nie stanowiłaby z kolorem drewna zbyt wyjątkowego połączenia. Jednocześnie jeśli zadbamy o poduszki w nieco mocniejszym kolorze, które będą się wyróżniały np. na tle szarej pościeli i szarego prześcieradła, wówczas możemy stworzyć niezwykle inspirującą kompozycję. Warto więc nieco bardziej przyłożyć się do kompletowania pościeli, by osiągnąć zamierzony efekt w praktycznie każdej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *