Sypialnia jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w naszym domu lub mieszkaniu. To właśnie na naszych łóżkach wypoczywamy po całym, ciężkim dniu w pracy czy w szkole. To również na naszych łóżkach spędzamy romantyczne chwile z drugą połówką, a w końcu zasypiamy. Jednakże warto także zaznaczyć, że to właśnie od pościeli zależy to, jak nasza sypialnia będzie się prezentować, a także jak wygodny i komfortowy będzie nasz sen. Warto zauważyć, że zwykle decydujemy się na wykonanie aranżacji w konkretnym stylu. Dominujący jest obecnie minimalizm. Wobec tego jak dopasować pościel do eleganckiej i minimalistycznej sypialni?

Jaki materiał pościeli będzie odpowiedni od minimalistycznej sypialni?

Urządzając sypialnię w stylu minimalistycznym, z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jakie są wyznaczniki tego stylu. We wnętrzu musi bowiem dominować prostota i względna harmonia, a także całkowite ograniczenie zbędnych dodatków i ozdób. Wobec tego może pojawić się pytanie, na jaką pościel trzeba będzie postawić, by rzeczywiście wpisała się ona w nasze wnętrze. Zwykle warto wybierać klasykę gatunku, czyli pościel bawełnianą. Można ją znaleźć w praktycznie każdym sklepie stacjonarnym, a także w większości sklepów internetowych, jak np. poscielove.com. Bardzo często można spotkać się z powszechna opinią odnośnie tego, że do minimalistycznej sypialni idealnym wyborem będzie pościel z satyny lub z jedwabiu. Niemniej jednak tego typu tkaniny są bardziej przeznaczone do stylu glamour. Oczywiście jeśli zadbamy o stonowane elementy łóżka jak np. innego rodzaju prześcieradło czy narzuty, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by pościel satynową również dopasować do minimalistycznej sypialni.

Jaki design pościeli wybrać do minimalistycznej sypialni?

Kwestia wyboru designu pościeli, w odniesieniu do minimalistycznych sypialni tak naprawdę jest absolutnie kluczowa. Takie wnętrze zazwyczaj kojarzy się nam z białymi i czarnymi barwami, a także z szarymi akcentami. Dokładnie w takich kolorach powinniśmy również dobrać pościel. W swojej ofercie ma ją chociażby sklep internetowy Pościelove czy wiele innych. Warto jednak podkreślić, że taka pościel nie musi być jedynie czarno-biała. Można pokusić się o wybranie tych, które dodatkowo zostały okraszone odpowiednim nadrukiem. Jeśli chodzi o wzór to powinien być on utrzymany w prostej formie. Najlepiej więc sprawdzi się pościel z geometrycznymi nadrukami, a także prostymi liniami. Będzie ona idealnie uzupełniała minimalistyczne wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *