Pojawienie się w domu noworodka, to z pewnością ogromne przeżycie dla rodziców. Przygotowania do powitania maluszka w domu trwają na długo przed planowanym terminem porodu. W tym czasie odbywa się kompletowanie całej wyprawki i gromadzenie niezbędnych akcesoriów. Niemniej jednak warto zauważyć, że okres poprzedzający poród jest dla większości rodziców przeżyciem niezwykle ekstremalnym i stresującym. Nic wiec dziwnego, że może się zdarzyć iż o czymś zapomną, wobec tego jakie zabawki i akcesoria warto sprezentować niemowlakowi?

Zabawki szumiące- niezbędny gadżet do usypiania malucha

Każdy rodzic bardzo szybko przekona się o tym, że usypianie noworodka może graniczyć z cudem. Choć małe dzieci znane są z tego, że śpią niezwykle długo, to jednocześnie śpią one często. Popołudniowe drzemki pozwalają maluchom naładować akumulatory, a co za tym idzie, wraz z nadejściem wieczoru mają one wiele, niespożytej energii. Niemniej jednak najważniejszym zadaniem rodziców jest wypracowanie swoistego nawyku i pokazanie pociechom, że o danej porze należy przygotować się do snu. Oczywiście noworodki niezbyt chętnie się do tych zasad zastosują, a rodzice muszą przygotować się na wiele, nieprzespanych nocy. Jednak niepozorny szumiś, może stać się wsparciem i skutecznym rozwiązaniem. Wielu specjalistów bowiem wskazuje na to, że każdy noworodek będzie o wiele szybciej zasypiał w momencie, kiedy będą otaczać go dobrze znane z życia płodowego dźwięki. Taka zabawka jest więc nie tylko urocza i może posłużyć jako przytulanka, ale także emituje spokojne i usypiające melodie, które przypominają delikatny szum. Z pewnością rodzice od razu zauważą jej szybkie działanie, a ich pociecha będzie mogła smacznie i słodko spać.

Pierwszy zestaw do nauki picia

Nie da się ukryć, że na samym początku maluszek korzysta z pokarmu matki. To właśnie tam znajdują się niezbędne witaminy i minerały, które są niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju. Przyjdzie jednak w życiu noworodka taki moment, w którym będzie on musiał korzystać z mleka modyfikowanego i buteleczki. Warto się więc już na wstępie wyposażyć w produkty od b box, które obejmują buteleczki zaprojektowane specjalnie do nauki picia. Nie tylko pomogą one maluchowi wykształcić nową umiejętność, ale co najważniejsze znacznie ułatwią zadanie rodzicom. Z takimi gadżetami nauka picia i pierwsze kroki w kierunku samodzielności będą o wiele przyjemniejsze. Dzięki różnorodności kolorów takich buteleczek, rodzice mogą wybrać te, które najlepiej wpisują się w ich preferencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *