Podróże do Niemiec wśród naszych rodaków cieszą się coraz to większą popularnością. Nie da się bowiem ukryć, że nasz zachodni sąsiad już dawno zerwał ze stereotypem nieprzyjaznego i zimnego kraju, a stał się prawdziwą, turystyczną mekką. Wobec tego coraz więcej osób z naszego kraju, decyduje się na zorganizowanie tam swoich wakacji. Dodatkowo doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wakacje w Niemczech nie będą zbytnim obciążeniem dla naszego budżetu. Jednocześnie zamiast samolotów, da się zauważyć coraz wyraźniejszą tendencję wybierania przejazdu busem. Czy więc takie rozwiązanie rzeczywiście się opłaca?

Busy pozwalają na podróż do Niemiec z uwzględnieniem ekonomii

Nie da się ukryć, że to właśnie bilet na samolot zwykle pochłaniał największą część naszego budżetu. Mówiąc bardziej dokładnie, wybierając samolot płaciliśmy nie tylko za sam przelot, ale często także i za dodatkowy bagaż, a także i za sam dojazd na lotnisko oraz ewentualny nadbagaż. Dodatkowo trzeba do tego doliczyć jeszcze czas potrzebny na stanie w kolejce, przejście samej odprawy i oczekiwanie na finalny on-boarding. Okazuje się, że busy do Niemiec z Bydgoszczy, a także z każdego innego miasta w naszym kraju, dają nam niesamowitą możliwość podróżowania dosłownie za pół ceny. Okazuje się, że bilety na przejazd są często dwu- lub nawet trzykrotnie tańsze, niż na samolot. Dodatkowo nie musimy rzetelnie sprawdzać wagi naszego bagażu. Busy bowiem nie nakładają na nas absolutnie żadnego limitu. Możemy zabrać ze sobą wszystkie kosmetyki i dodatkową parę butów. Nie będzie nam to wliczone w koszty podróży. Wobec tego jasno wynika, że jeśli zależy nam na podróży do Niemiec z uwzględnieniem jak najmniejszego obciążenia naszego budżetu, to busy będą naszym sprzymierzeńcem.

Wróć z Niemiec wtedy, kiedy chcesz!

Bardzo często zdarza się tak, że będąc już na miejscu mamy ochotę na to, by nieco przedłużyć swój pobyt. Jednocześnie w momencie, kiedy mamy już zarezerwowany samolot, to zmiana rezerwacji jest niezwykle kosztowna. Zakupienie całkiem nowego biletu, praktycznie też nie wchodzi w grę. Wówczas na uwagę zasługują busy z Niemiec do Polski. Dzięki nim będziemy mogli wrócić do kraju dokładnie wtedy, kiedy będziemy mieć na to ochotę. Nie da się ukryć, że odwołanie rezerwacji w większości firm nie pociąga za sobą absolutnie żadnych dodatkowych kosztów, podobnie zresztą jak i całkowita rezygnacja z biletu. Czy nie jest to więc korzystniejsze rozwiązanie? Z pewnością warto się o tym przekonać samodzielnie i cieszyć podróżą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *