Każdy z nas choć raz zaplanował sobie krótki city-break. Nie ma bowiem nic lepszego, jak wyrwanie się na chwilę z naszego kraju i doświadczenie czegoś całkiem nowego, nawet jeśli mamy na to tylko dwa lub trzy dni. Statystycznie rzecz biorąc, coraz więcej naszych rodaków decyduje się właśnie na tego typu, krótkie wypady do Niemiec. Nasz zachodni sąsiad kusi atrakcyjnymi lokalizacjami, a także ogromną różnorodnością. Jednocześnie, jeśli chodzi o tego typu krótkie wyjazdy, to z całą pewnością nikt z nas nie chce wydawać na nie dosłownie połowy swojej pensji. Wobec tego poszukujemy alternatyw i skutecznych sposobów na to, byśmy mogli cieszyć się wyjazdem zorganizowanym i zaplanowanym w sposób tani. Jeśli więc chodzi o Niemcy, to jak można zredukować koszty takiego wyjazdu?

Podróż samolotem? To nie jest najtańsze rozwiązanie!

Nie da się ukryć, że podróże samolotami w całości opanowały turystykę. Wynika to z faktu, że statki powietrzne przystosowane były do pokonywania ogromnych odległości w jak najkrótszym czasie. Co prawda busy Polska Niemcy dalej regularnie kursują, jednak nie decydujemy się na to, by rzeczywiście z nich skorzystać. To właśnie jest nasz największy błąd, który w konsekwencji doprowadza do znacznego uszczuplenia naszego budżetu. Bilet na przejazd busem do Niemiec, często jest nawet o połowę tańszy, niż bilet na przelot. Tak naprawdę, nawet jeśli zdecydujemy się na busy do Niemiec z Poznania czy z każdego innego miejsca w Polsce, dalej zapłacimy za to o wiele mniej, niż za przelot. Dodatkowo warto zauważyć, że nie spotka nas niespodzianka w postaci dopłaty za nadbagaż. Faktem jest, że taka podróż może nam zająć nieco więcej czasu, jednak oszczędności jakie możemy wygenerować z pewnością są tego warte. Busy więc są jednym z bardziej ekonomicznych środków transportu. 

Czy rzeczywiście potrzebny jest nam pięciogwiazdkowy hotel?

Kolejną kwestią godną uwagi, podczas ekonomicznej podróży do Niemiec, jest obiekt noclegowy. Czy rzeczywiście na te kilka dni chcemy pławić się w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu, za połowę naszej pensji? Z pewnością nie! Podczas tych kilku dni o wiele bardziej poświęcimy się zwiedzaniu i odkrywaniu, a nie spaniu w luksusowym hotelu. Wobec tego warto zwrócić uwagę na obiekty noclegowe z nieco mniejszą liczbą gwiazdek, a nawet na pensjonaty. Pobyty w takich hotelach i ośrodkach noclegowych często jest równie przyjemny, a w dodatku mniej kosztowny. W ten sposób możemy naprawdę zminimalizować koszty naszego wyjazdu do Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *